Bitfinex Profesyonelleşme Yolunda Sert Kararlar Alıyor


Kayıt(sign up) bölümüne girdiğinizde, karşınıza birkaç bilgilendirme notu çıkıyor. Bunları özet geçmek gerekirse:

Profesyonel Platform

Bitfinex’in profesyonel borsa ticareti yapanlar için olduğunu ve eğer kripto da yeniyseniz nazikçe başka bir borsayı kullanmanızı daha sonra tekrar dönüş yapabileceğinizi belirtiyor(aşağıda görüleceği üzere başka bir şartı var).

En Düşük Bakiye Denkliği

Yeni hesaplar, kriptopara cinsinden para yatırarak 10.000 ABD doları bakiye denkliğine ulaşana kadar, trade yapma yahut platformda herhangi bir işlem yapma imkanı elde edemeyecektir.

Hesap Onaylatma Zaman Çizelgesi

Fiat para yatırma ve çekme gibi ek özelliklerden yararlanmak için hesap onaylatma sürecini tamamlamak isteyenler, talep oranı yüksek olduğundan yeni onaylatma süreci olarak 6 ila 8 hafta arası bekleme süresini gözönünde bulundursunlar.

Hareketsizlik Ücreti

Bitfinex bir cüzdan hizmeti değildir. Eğer Bitfinex marketin katılım sağlamayacaksanız lütfen varlıklarınızı başka bir platforma taşıyın. Bakiyelerini Bitfinex’te tutan ancak markete katılım göstermeyenlerden, gelecekte ufak bir hareketsizlik ücreti kesilebilir.

NOT:Bu sert kararların profesyonelleşmek için gerekli olduğunu anlamakla birlikte bu doygunluk oranı şaşırtmadı değil. Sonuç olarak birçok küçük yatırımcının ileride zengin olmak için varlıklarını borsada uzun süre bekletme fikirleri olabilir ve işlem ücreti kesilmeden cüzdan da yer işgal etmeleri borsaya gereksiz masrafa sebebiyet veriyor olabilir. Takdir kriptopara sahiplerine kalmış.

Kaynak: Bitfinex>Sign Up
Kaynak 2: https://t.me/kriptolandiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.