Deposit ve Withdraw Nedir?

Deposit ve Withdraw Nedir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda withdraw ve deposit işlemlerinin her borsada genel olarak aynı şekilde kullanıldığı varsayılarak KuCoin borsası üzerinden nasıl yapıldığını anlatacağız. Borsa üzerindeki kavramlar orjinal şekilleriyle kullanılıp olabildiğince karmaşanın önüne geçilmeye çalışılmıştır. Ayrıca paylaşımın en altında kavramları aşağı yukarı karşılayan türkçe açıklamaları verilmiştir.

1-Deposit nasıl yapılır?

  1. Cüzdan adresini alın.

Öncelikle, KuCoin hesabınıza giriş yapın ve tokenin cüzdan adresini alın(Bu adrese token yatırılacak). Bunu yapmak için Assets sekmesini tıklayın, ardından Deposit sekmesini tıklayın ve bir token seçin. Doğru tokeni seçtikten sonra, Confirm düğmesine tıklayın. Son olarak, tokenin adresini withdraw yapmak istediğiniz borsadan aynı tokenin adres isteyen kısmına yapıştırın ve onaylayın böylece deposit yapmış olursunuz.

** Her tokenin kendine ait adresi olduğunu unutmayın lütfen. Please note that each coin has its own address.  Örneğin, BTC ve BCH ile ETC ve ETH’nin farklı adresleri vardır. Lütfen dikkatli olun!**

2.Deposit History görüntülemek.

KuCoin hesabınıza giriş yapın, Assets sekmesini ve ardından Deposit sekmesini tıklayın. Sonra deposit yapılan tokeni seçin ve o tokenin  Deposit geçmişini görüntülemek için aşağı kaydırın.

Örneğin: BTC deposit geçmişini görüntüleyin:

**DİKKAT**

  1. Deposit işlemi otomatik olarak gerçekleşecek. Transferin blockchain denen bir sistem tarafından onaylanması gerekir ve koinleriniz 6 ile 12 arası onay aldıktan sonra hesabınıza otomatik olarak yatırılır.
  2. Adres sadece yatırdığınız koin için geçerlidir. Herhangi bir koini yanlış adrese yani başka bir koinin adresine yatırırsanız(örneğin btc adresine 10 tane ltc göndermek) deposit karşı tarafa ulaşmaz ve kurtarılamaz.

2-Withdraw nasıl yapılır?

1.Withdraw nasıl yapılır?

KuCoin hesabınıza giriş yapın. Assets sekmesini, ardından Withdraw sekmesini tıklayın, bir token seçin ve herzamanki gibi bir adres ekleyin. Çekeceğiniz miktarı, parayı çekeceğiniz adresi, güvenlik sorusunun cevabını ve Google 2 adımlı doğrulama kodunu girin.

2.Para çekiminizi onaylayın

Para çekme başvurusu tamamlandıktan sonra, para çekiminizin e-posta ile onaylanması gerekmektedir. Size “no.reply@mail.kucoin.com” e-posta ile bir başvuru onay e-postası göndereceğiz. Bir e-posta almak için “confirm”i  tıklayın.

Ve sonra posta kutunuzdaki para çekme uygulamasını onaylayın. “Confirm” butonu çalışmazsa, açmak için lütfen Confirm düğmesinin altındaki bağlantıyı tarayıcıya kopyalayın.

E-postayı almadıysanız, lütfen spam veya istenmeyen posta kutunuzu kontrol edin. Yine de bir e-posta almadıysanız, lütfen Resend düğmesini tıklayın. Bu e-posta yalnızca 30 dakika boyunca geçerlidir. E-posta onaylama butonunu tıklamadan önce çekim işleminizi iptal edebilirsiniz.

  1. Para çekme kayıtlarını görüntüleyin.

KuCoin hesabınıza giriş yapın. Assets sekmesini ve ardından Withdraw sekmesini tıklayın.

KuCoin

**DİKKAT**

Çekim işleminiz 30 dakika içinde işleme alınır. Varlıkların cüzdanınıza aktarılması nihai olarak blockchain’e bağlıdır.

Varlıklarınızın güvenliğini arttırmak açısından, çekim tutarınız belirli bir tutarın üstündeyse, isteğinizi manuel olarak işleme koymalıyız. Lütfen çekim yapmak istediğiniz adresin doğruluğunu her zaman iki kere kontrol edin.

 

Deposit:                  Yatırma işlemi için kullanılır.
Withdraw:            Çekim işlemi için kullanılır.
Assets:                     Varlıklar-Borsada tuttuğunuz tokenler
Confirm:                 Onaylamak
Deposit History: Yatırma işlemi geçmişi
Resend:                   Tekrar göndermek

Wallet Address:       Cüzdan Adresi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.