IOStoken (IOST) Coin Nedir?

IOST coin, çevrimiçi servis sağlayacak kişiler için bir altyapı oluşturma amacıyla tasarlanan  yeni nesil bir blok zincirdir. Yatay ölçeklenebilir bir teknoloji kullanılır.

IOST coin müşterileri için merkezi bulunmayan bir coin olarak çeşitli hizmetler ve alışveriş imkanı sunması haricinde geliştiriciler için birçok kullanıcı desteği ve yeteneği ile büyük ölçekli olarak dApps uygulaması imkanı da sağlar. Yeniliği oldukça seven bir coin olan IOStoken, çeşitli konsensuslar ile güvenliğini kontrol altına alır. Bu sayede sistemin verimliliği daha daha artırılmış olur.

Verimli Dağıtılmış Kırılma adlı bir teknik ile paralel işleme imkan sağlamıştır. Bu kırma tekniği ile bütün IOS ağlarını belirli alt uzaylara bölecek olan bir tekniktir. Bölünmüş olan her parça ile kendi konsesüsünde paralel olarak çalışabilen küçük ağlar oluşturur. Ağda işlem sayıları artmış olsa da alt ağlar ile sistem daha hızlı bir şekilde işleyebilir. Ayrıca Distrubuted Randomness isimli protokol ise kırma işleminde ağlar homojen olarak bölünebilir.

IOStoken Hedefi Nedir?

İOSTokenin asıl amacı herhangi bir merkeze bağlı olmadan bir platform üzerinden dijital bir şekilde hizmet ve mal satımı sağlayarak, Ethereum Blockhain üzerinden barınacak hizmetlerin internetine dayalı olan bir dijital ekosistem kurmaktır. Bu sebeple de kullanıcılar çeşitli hizmetlerden daha rahat bir şekilde faydalanmak için IOStokeni tercih edebileceklerdir.

IOStoken Nasıl Satın Alınır?

Ülkemizdeki kripto para borsalarında IOStoken bulunmamaktadır. Ancak yurtışındaki borsalardan olan  Binance, Huobi, OKEx ve BigONE üzerinden coini satın alma imkanına sahipsiniz. Ancak yurtdışındaki komisyonlar sebebiyle çok fazla tercih edilmez. Bunun yerine Türk kripto borsalarından Btctürk, paribu gibi sitelerden bir hesap açabilir ve bu hesap üzerinden bitcoin satın alarak binance gibi IOStoken satan platformlara bitcoin transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Biraz uğraştırıcı olmuş olsa da daha az maliyetli bir yöntem olduğunu söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.