Kripto Yatırımcı İçin Tavsiyeler-1

Bu sayfada, özellikle kriptoya başlangıç seviyesinde yatırım yapmayı düşünen insanlar için tecrübelerimizi ve araştırmalarımızı paylaşmayı amaçladık.

             

Boğa sezonunda herkes uzman kesilir, asıl uzmanlar piyasa düşüşteyken de kazananmayı bilenlerdir bu yüzden takip ettiğiniz kişilere her zaman şüpheyle yaklaşıp söylediklerini sadece aklınızda bulundurun ve kendi araştırmanızı yapın,

Boğa sezonu sürekli devam edecekmiş gibi rahat davranmayın her zaman tedbirli olun. Piyasanın daima devri daim içerisinde olduğunu bilin, ayı döneminin ve boğa döneminin uzunlukları aynı olmak zorunda değil. Ayı dönemi 3 ay sürerken, sonrasında gelen boğa dönemi 1 hafta da sürebilir. Ya da kısa aralıklarla dönemler değişebilir. Yani hiçbir zaman aşırı rahat davranıp tedbirsizlik yapmayın.

Trade ve yatırım yapmak arasında büyük fark vardır. Yatırım yapmak, değerleneceğini düşündüğünüz bir şeyi fiyatının uygun olduğu bir zamanda alıp uzun vadeli beklemekken, trade yapmak düzenli aralıklarla bir şeyi ucuzken alıp fiyatı artınca satmaktır. İkisini yapmak için de bilgi ve uzmanlık gerekir. Özellikle piyasaya yeni giren insanların, kolay para kazanma yöntemi olarak görüp herhangi bir bilgiye sahip olmadan yapmaya çalıştıkları trade işlemlerinden daima zararlı çıktıkları biliniyor.

Sosyal medyada takipçi sayısı çok olup insanların güvenini kötüye kullanarak yanlış yönlendirip kazanç elde eden birçok insanın olduğu da biliniyor. Bu durumda piyasanın çok bilinen kavramlarından biri olan DYOR uygulamanız gerek, bunu iyice benimsemelisiniz. O nedir diyorsanız anlamak için araştırmakla başlayabilirsiniz işe. Unutmayın Bilgi Güçtür!

Bir trade planına sahip olmalısınız, yani kazancınızı ve kaybınızı nerede sonlandıracağınıza karar vererek para yatırmalısınız. Yükselişlerin her zaman devamlı olmamasıyla birlikte, düşüşlerin de sonu olmayabilir. Bu yüzden hırsımıza yenilmek yerine makul bir kar beklentisiyle girmeliyiz ve beklentimiz karşılandığında karara sadık kalmaya çalışmalıyız. Ayrıca işler beklendiği gibi yolunda gitmediğinde, girmeden önce kabullenebileceğimiz bir zarara karar verip bu zarara ulaşırsak karara sadık kalıp çıkış yapmalıyız.

Günlük trade yapmaktan kaçının. Kumar oynamaktan farksızdır, içeriden bilgi almadığınız sürece kazanmanız tamamen şansa bağlıdır.

Piyasayı her zaman düzenli olarak takip edecek durumunuz yoksa, uzun vadeli yatırım yapmaya bakın. Bunun için de detaylı araştırma yapıp büyük potansiyel gördüklerinize yatırmalısınız.

Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olma şansınız çok yüksek, 5 kazanayım derken elinizdeki 1’i kaybetmeyin. Açgözlü davranıp hemen zengin olma hırsına kapılan insanlar genelde eldeki 1’i kaptırıp bela okuyarak piyasadan çıkarlar. Kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar parayla yatırım yapın.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.