KuCoin’e Nasıl Kayıt Olunur?

Merhaba arkadaşlar bugün size yıldızı parlamakta olan potansiyeli yüksek bir borsa yani KuCoin üzerinden bir borsaya nasıl kayıt olunur onu göstermek istiyoruz.

 

1.Adım:

KuCoin.com adresini web tarayıcınıza girin ve web sitesine gidin. Sonra aşağıdakine benzer bir sayfa göreceksiniz.

2.Adım:

Sağdaki Kayıt sekmesini tıklayın.

3.Adım:

E-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Şifrenizi ayarlamak için lütfen büyük-küçük harf ve rakam kullanın. Ayrıca, eğer varsa referans kodunu buraya girin. Son olarak Kullanım Koşulları’nı kabul edin.

4.Adım:

E-postanızı ve şifrenizi girdikten sonra, captcha’yı tamamlamanız gerekir.

5.Adım:

Kayıt olduktan sonra bir onay e-postası gönderilecektir.

6.Adım:

Devam etmek için e-postanızdaki linke tıklayın.

7.Adım:

E-posta aktivasyon linkine tıkladığınızda, aşağıdaki sayfayı göreceksiniz. Otomatik olarak oturum açıp Hesap sekmenize yönlendirilirsiniz.

 

8.Adım:

Hesabınıza tam olarak erişim sağlayabilmek için hesap güvenliği bölümünü tamamlamanız gerekir. Bu işlem Hesap sekmesi altında yapılır, Hesap menüsünü de sol tarafta  kırmızı kutuda vurgulanan yerde göreceksiniz. Yukarıdaki ve aşağıdaki resimler, hesabınıza genel bakışı gösterir.

 

9.Adım:

Hesap menüsündeki Hesap Güvenliği sekmesini tıklayın.

10.Adım:

Şimdi aşağıdaki sayfayı göreceksiniz.

11.Adım:

Öncelikle, Google 2 Adımlı doğrulamayı ayarlamanız gerekir. Google 2 Adımlı’ya tıklayın. Ardından, aşağıdaki sayfayı göreceksiniz.

12.Adım:

Google Authenticator’ınız yoksa, ilgili mağazadan indirmeniz gerekir. Bu ücretsiz bir uygulama. Uygulamayı indirdikten sonra veya zaten varsa İleri sekmesine tıklayın. Ardından aşağıdaki sayfayı göreceksiniz. Kırmızı harf ve rakamlar özel anahtarınızdır. Bu çok önemli. Bunu güvenli bir yerde sakladığınızdan veya yazdığınızdan emin olun. Cihazınızı kaybederseniz veya Google 2FA’yı geçersiz kılmak isterseniz buna ihtiyacınız olacak.

13.Adım:

Bu gizli anahtarı kaydettikten sonra, İleri’ye tıklayınca aşağıdaki sayfayı göreceksiniz. Burası Google Authenticator’unuzu KuCoin’e bağladığınız yerdir. Telefonunuzda Google Authenticator uygulamasını tıklayın.Uygulama açıldıktan sonra telefonunuzun ekranında bir yerde + sembolü olacaktır. + ‘ya dokunun ve artık KuCoin’e 2 farklı yolla bağlanabilirsiniz. Bunlar yeşil kutularda vurgulanıyor. QR kodunu tarayabilir veya gizli anahtarınızı manuel olarak girebilirsiniz. Cihazınızı KuCoin’e bağladığınızda, sürekli değişen 6 haneli bir rakam görürsünüz. Bu 6 basamaklı kodu aşağıdaki kırmızı kutuyla vurgulanmış kutuya girin ve Gönder’i tıklayın. Google 2FA’nız KuCoin’e bağlandı artık.

14.Adım:

Google 2FA’nızı bağladıktan sonra sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz. Hesabınızı açmayın. Hesap Güvenliği sekmesine tıklayın ve güvenlik ayarlarına devam edin.

15.Adım:

Şimdi Güvenlik Soruları kutusuna tıklayın.

16.Adım:

Güvenlik Soruları kutusuna tıkladıktan sonra şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girin ve İleri’ye tıklayın.

17.Adım:

Şimdi bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz.  Açılır menülerden üç soru seçin ve hatırlayacağınız cevaplar ekleyin. Ardından, Gönder düğmesine tıklayın. KuCoin’deki bazı işlevlere erişmek istediğinizde bu sorulardan birini cevaplamanız gerekecektir..

18.Adım:

Şimdi aşağıdaki açılır pencereyi göreceksiniz.  Devam etmek için “Evet, yaptım” kutusunu tıklayın.

19.Adım:

Şimdi, güvenlik sorularınızla ilgili bir onay e-postası alacağınızı söyleyen bir sonraki sayfayı göreceksiniz.

20.Adım:

Aşağıda gösterildiği gibi onay e-postasını görüntülemek için e-posta hesabınızı açın. Onayla düğmesine tıklayın.

21.Adım:

E-postayı onayladıktan sonra, aşağıdaki sayfayı göreceksiniz. Lütfen Genel Bakış’a tıklayın ve Hesap sekmesine yönlendirileceksiniz.

22.Adım:

Ardından, sayfanın sol tarafındaki Hesap menüsündeki Hesap Güvenliği sekmesini tıklayın.  Ardından, bir sonraki sayfayı tekrar göreceksiniz. Kimlik Avı Önleme Güvenlik İfadesi kutusunu tıklayın.

23.Adım:

Şimdi aşağıdaki sayfayı göreceksiniz.

24.Adım:

Mavi renkli Ayarlar’a tıklayın ve Giriş Güvenliği İfadesi için kolayca hatırlayabileceğiniz bir kelime veya ifade girin ve Gönder’i tıklayın. Bu kelime her oturum açışınızda görüntülenecektir. Bu kelime görünmezse, muhtemelen bir kimlik avı sitesiyle karşılaştınız. Ardından, E-posta Güvenlik İfadesi için mavi Ayarları tıklayın ve buraya da bir kelime veya ifade girin. Ardından Gönder’i tıklayın.

 

25.Adım:

Şimdi, KuCoin için Kayıt ve tüm güvenlik özelliklerinizi tamamladınız. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa yardım bölümündeki SSS bölümüne bakın veya yardım masasına bir soru gönderin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.