Status ( SNT ) Coin Nedir?

Status coin, merkezi olmayan, bir ethereum ağı üzerine kurulmuş olan IOS ve Android tabanları için ücretsiz ve açık kaynaklı olan bir mobil istemci coindir. Status, ayrıca hem mesajlaşma uygulaması hem de bir tarayıcı özelliğine sahiptir.

Status kullanan kişilerin Ether veya diğer Ethereum destekli olan kripto paraları telefon vasıtası ile güvenli bir şekilde gönderip, alabilirsiniz ya da saklayabilirsiniz. Kullanıcılar yakında olan Status sahibi olan kişileri görebilir ve para, servis ve fikir gibi çeşitli alışverişlerde bulunabilirler.

Oldukça deneyimli ve uzman bir ekip tarafından kurulan Status, kullanıcıların geri dönüşlerini de oldukça merak etmekte. Yapılan geri bildirim sonrasında uygun değişiklik ve güncellemeler yapmakta.

Status’un asıl amacı, her çeşitte bir kullanım amacı geliştirerek, ethereum blok zincirini çok daha açık bir internet ortamına geçişini sağlamaktır.

Status ekibinin asıl amacı merkezle yönetilmeyen bir dünyanın olması için çaba sarfetmektir.

Status ( SNT ) Coin Hedefi Nedir?

Status coini yaratan kurucuların asıl hedefine daha tam olarak ulaşmadıklarını düşünseler de, gidişat ve başarı olarak oldukça iyi bir yol katettiklerini söylemek mümkün. Kurucularından biri olan Carl Bennetts’in açıklamalarına göre, Status, merkezi bulunmayan platformlar projesini tamamen dünyaya yayıp geliştirmek konusunda oldukça kararlı bir şekilde ilerlediklerini, bu işin çok zor olduğunu ancak asıl hedeflerinin Ethereum tabanlı olarak desteklenen bir dünya yaratmak olduklarını açıklamıştır. Hedeflerinin hala blok zinciri için gerekli olan yatırımı yapıp, oldukça güçlü bir açık kaynak topluluğu üretmek olduğunu söylemiştir.

Status (SNT) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye üzerindeki kripto para döviz borsaları üzerinden status alımına izin veren bir borsa bulunmamakta. İlk önce bir Türk borsasından bitcoin alımı yapıp daha sonra KuCoin “gibi” bir platform ile bitcoininizi Status’a çevirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.