Token’in Listeden Çıkarılma Süreci

Token’in Listeden Çıkarılma Süreci

KuCoin, yatırımcılarına en güvenilir ve uzun vadeli yatırım yapacakları kripto projelerini sunmayı amaç edinmiştir ve bu  yönde henüz keşfedilmemiş ve sağlam projeye sahip birçok kripto projesi listelemiştir. Bu yüzden bu yazımızda, genel olarak benzer olan borsaların liste dışı bırakma aşamalarına ek olarak KuCoin’in kendi kurallarını da ekleyerek hem liste dışı bırakma aşamalarını ve sebeplerini göstermek, hem de KuCoin’e kripto projesi sunmak isteyen yerel girişimcilere bir fikir sunmak amaçlanmıştır.

KuCoin aşağıdaki durumlar meydana geldiğinde bir tokeni liste dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır:

 1. Token’in erimesi.
 2. Projenin iflas etmesi.
 3. Proje ekibinin, stratejik meseleler ve kaygılara dayalı olarak liste dışı bırakılma talebinde bulunması.
 4. Ciddi ve geri dönüşü olmayan teknik meseleler.
 5. Tokenin, özel takip işlemine alındığı gözlem dönemi boyunca trade hacmi kriterlerini ve performans endeksini karşılamaması.
 6. Art niyetli pazarlama manipülasyonu yapması.
 7. Önceden bilgilendirmeksizin fork yapması.
 8. Projeye yatırımın yüksek riskli hale geldiği diğer koşullar.

Liste dışı etme koşulları, bir tokenin özel takip işlemine alındığı performans sonuçlarıyla uyuşmalıdır.

Liste dışı etme işlemi için aşağıdaki aşama uygulanır:

 1. Liste dışı edilmeden 30 gün önce kullanıcılara bildirimde bulunulması.
 2. Sözkonusu tokenin trade ve deposit işlemlerini kapatmak.
 3. Token tamamen liste dışı bırakılıncaya kadar tüm kullanıcılara withdraw işlemini açık tutmak.

 

KuCoin Özel Takip İşlemi:

Bu özel takip kuralları, KuCoin borsasında listelenen projelerin liste dışı edilme sürecine odaklanmaktadır.  Liste dışı edilme riski taşıyan proje “Özel Takip” kategorisine alınacak ve belirli bir süre için zorunlu incelemeye tabi tutulacaktır.

Borsa, gözlem periyodundan sonra aşağıdaki durumlardan herhangi birinin ortaya çıkma riskine karşı, belirli bir projeyi Özel Takip projesi olarak belirleyebilir:

 1. Belirli bir süre boyunca Negatif Trade Hacmi.
 2. Üç ay boyunca iş faaliyetlerini durdurmak veya durduracak gibi olmak.

3.Tasfiye, borcunu ödeyememek, iflas etmek veya iflas işlemlerine konu olacak bir pozisyonda olmak.

 1. Şirket denetçisi tarafından olumsuz görüşler.
 2. Projenin geliştirilmesi, takımın durumu ve belirli bir süre dahilinde listeleme statüsünün durumu ile ilgili güncelleme raporlarının borsa şartlarına uygun olarak teslim edilmemesi.
 3. Projenin veya Proje ekibinin büyük olasılıkla dağılacak olması.
 4. Markete, art niyetli işlem olarak kabul edilen herhangi bir eylem.
 5. Zaman zaman borsa tarafından belirlenen diğer herhangi bir durum.

Borsa tarafından “Özel Takip” projesi olarak belirlendikten sonra, Proje, belirli bir gözlem süresi boyunca, bir uyarı olarak, para birimi sembolü üzerine özel bir isim eklemelidir. Özel Takip, liste dışı edilme riski olduğuna dair bir uyarıdır. ST(Özel Takip) Projesi, Gözlem Dönemi boyunca gözlemlere tabi olacaktır.

Proje, Gözlem Dönemi sona erdiğinde, Temel Trade Hacmi’ne ulaşamadığı takdirde, Borsa sözkonusu ST(Özel Takip) Projesini liste dışı etmeye karar verebilir. Buna bağlı olarak, Gözlem Dönemi sona erdiğinde Temel İşlem Hacmi’ne ulaşılırsa, projenin borsadaki ST sembolü kaldırılır.

Borsa, Gözlem Dönemi boyunca ST Projesinin, Negatif Durumun iyileştirilmesi veya düzeltilmesi için gerekli önlemleri almadığına inandığı takdirde ST Projesini liste dışı bırakmaya karar verebilir. Bununla birlikte, Borsa, tamamen kendi takdirine bağlı olarak ve önceden haber vermeksizin, Borsa şartlarının bunu gerektirdiğine inandığı takdirde ST Projesini derhal liste dışı etme hakkını saklı tutar.

Borsa tarafından liste dışı edildiğinde, Projenin bütün trade ve deposit işlemleri askıya alınacaktır. Liste dışı edilen Proje’nin Borsa’ya dönmek istemesi durumunda, yeni bir onay ve listeleme prosedürü gerçekleştirilecektir. Borsa, önceden haber vermeksizin bu Kuralların herhangi bir şartını değiştirme hakkını saklı tutar. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen hesap yöneticinize başvurun.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.