Genel

Amerika Mütevelli Heyeti Avukatları, Celsius Network’un İflasıyla İlgili Sıkı Bir Çalışma Yapıyor

Celsius Network’ün iflas işlemlerini denetlemekle görevli mütevelli heyeti, kripto borç platformunun çekim işlemlerini yeniden başlatma ve 23 milyon dolarlık Stabilcoin varlıklarını satma yönündeki son eylemlerini düşüncesiz ve erken olarak nitelendirerek reddetmesini istedi.

Cuma günü yapılan itirazda, ABD Mütevelli Heyeti avukatları, en azından bağımsız denetçinin raporu dosyalanana kadar önergelerin reddedilmesi gerektiğini savundu. Hukuk firması Jenner & Block’un Chicago merkezli ortağı Shoba Pillay, Perşembe günü denetçi olarak atandı.

Pillay, Celsius’un varlıkları ve faaliyetlerine ilişkin incelemesi, şirketin müşteri fonlarını nerede ve nasıl tuttuğunu, hesapların birbirine karışıp karışmadığını ve Celsius’un Nisan ayından itibaren bazı müşteriler için hesaplarını kazanma programı hizmetini neden değiştirdiğini inceleyecek.

Mütevelli heyeti, Celsius’un Stabilcoin varlıklarını satma planına karşı başlattığı tartışmada; 16 Eylül’de sunduğu önerge içerisinde Celsius’un satıştan elde edilen parasının öncelikle iflas işlemleri sırasında firmanın operasyonları için kullanılacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  Amerika Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Waller, Dijital Para Biriminin Doların Değerini Artırmayacağını Söyledi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu