GenelAltcoin Haberleri

Cardano Vasil Hard Fork için Tarih Belirlendi

Cardano blok zincirinde bir süredir hatalar ve çeşitli denemeler sebep gösterilerek ertelenen Vasil hard fork’u için tarih belirlendi. Cardano’da geliştirmelerden sorumlu Input Output Global (IOG) platformu yaptığı Twitter açıklamasında ana ağ geçişi için 22 Eylül’ü hedef gösterdi.

Input Output Global (IOG) Twitter’dan yaptığı açıklamada, topluluk onaylarının alınması ve tüm testlerin tamamlanmasının ardından Vasil hard fork’u için her şeyin hazır olduğu belirtildi.

Vasil güncellemesi için “Cardano’da bugüne kadar yapılmış en önemli geliştirme” değerlendirmesinin yapıldığı açıklamada “Vasil şu ana kadarki en önemli Cardano geliştirmesidir. Ağ kapasitesinin artırmasının yanı sıra işlem maliyetlerini de düşürür. Bu geçişle beraber geliştiriciler Plutus üzerinde de güçlü ve etkin blok zinciri tabanlı uygulamalar yaratabileceklerdir.” diye ifade edildi.

Cardano ağının ölçeklenebilirliğini geliştirmek için yapılması plânlanan Vasil hard fork’u, daha önce birkaç kez ertelenmişti. Geliştiriciler ve yöneticiler yaptıkları açıklamalarda birçok kez bu güncellemenin önemine değinmişler ve hiçbir şekilde acele edilmeyeceğini belirtmişlerdi.

İlginizi Çekebilir:  Morning Consult Anketi, Kripto Para Sahibi Olan Amerikan Seçmenlerinin Büyük Oranda Demokratları Desteklediğini Gösteriyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu