GenelNFT Haberleri

Güney Kore’li LG Electronics NFT Alanına Giriyor

Özellikle metaverse başta olmak üzere kripto paralar konusunda benimsenmenin üst seviyelerde olduğu ülkelerden Güney Kore’nin en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan LG Electronics, NFT’leri televizyonlarına getirme kararı aldı. Şirket, Hedera Hashgraph ağını kullanarak bu adımı gerçekleştirecek.

Şirket “LG Art Lab” adındaki platform sayesinde televizyonlar üzerinden NFT görüntülenmesine, alınmasına ve satılmasına olanak tanıyacak. Platform şu an için sadece ABD’deki televizyonlarda ve webOS 5.0 ve üzeri sistemlerle çalışan cihazlarda geçerli… Kullanıcılar, bir QR kod yardımıyla NFT’lerini televizyonda görüntüleyebilecek, ya da herhangi bir NFT alıp satabilecek.

LG Art Lab platformunun bir başka hizmeti de “Live Drops” özelliği olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sanatçıların, henüz platforma yüklenmemiş ancak belli bir süre sonra yüklenecek olan NFT’lerini de görebilecek. Sayaç sayesinde de NFT’nin ne zaman platforma geleceği konusunda fikre sahip olup ona göre alım stratejilerini belirleyebilecekler.

İlginizi Çekebilir:  Fransa'nın En Büyük Bankalarından Birinin Kripto Odaklı Yan Kuruluşu SG Forge'un Faaliyetlerine İzin Çıktı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu