GenelBitcoin Haberleri

Doğa Dostu Bitcoin Madenciliği Araştırması

Blockchain veri araştırma şirketi Arcane’in araştırmasına göre Bitcoin (BTC) madencilik operasyonlarını yürütmenin arkasındaki esneklik, enerji sektörünün önündeki sorunları çözme konusunda kilit bir faktör olabilir.

Bitcoin’in gelecekte tüm toplum tarafından benimsenmesi durumunda yetkililerin dile getirdiği en büyük endişelerin başında, enerji gereksinimi geliyor. Yonga seti üretimindeki yenilikler Bitcoin madenciliği ile ilgili operasyonel maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olurken, Arcane’in ortaya koymuş olduğu rapor ise kripto sektörünün enerji endüstrisini dönüştürme potansiyelini ortaya koyuyor.

Düşük tepki verme maliyeti nedeniyle Bitcoin madenciliği, genellikle kararsız ve kontrol edilemeyen rüzgar ve güneş enerji şebekelerinin büyümesini tamamlamaya yardımcı olabilir. Bitcoin madenciliği, enerji şebekelerinin taleplerine karşı esnek davranmasının yanı sıra petrol çıkarırken uygulanan doğal gaz yakma süreci ile ilgili sorunların çözülmesine de yardımcı olabilir.

Arcane firması, madencilerin Bitcoin teçhizatlarının modülerliği ve taşınabilirliğinden yararlanarak petrol kuyularının yanında madencilik operasyonlarının kurulabileceğine vurgu yaparak, “Bir bitcoin madencilik sistemi, her 1000 dolarlık yatırım başına yılda 6,32 ton CO2 eşdeğeri karbon emisyonunu azaltır. Bu rakam rüzgar enerjisi ile kıyaslandığında 1,3 ton, güneş enerjisi ile kıyaslandığında ise 0,98 ton karbon emisyon azaltımı demek.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Para'da Ayı Piyasası Etkisi Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu