GenelBitcoin Haberleri

Madencilik Firmaları Ayı Piyasası’nda Bitcoin Satıyor

Bitcoin madencilik firması Core Scientific’in faaliyet raporuna göre, şirketin geçtiğimiz ay sonunda bin 334 Bitcoin ürettiği görüldü. Ağustos ayı boyunca 17 bine yakın yeni cihazın çalışmaya başlaması sayesinde üretim önceki aya göre yüzde 9,3’lük bir artış gösterdi.

Hash rate, yani madencilik kapasitesinin de Temmuz ayında saniyede 10.9 exahash’ten Ağustos ayında saniyede 12.69 exahash’e yükselerek önemli bir ilerleme kaydettiği gözlemlendi. Bu artış, şirketin Teksas’ta ek kapasite oluşturmaya devam etmesiyle gerçekleşti.

Şirket, toplamda 25.9 milyon dolar karşılığında, 23 bin dolardan 1125 BTC sattığını da bildirdi. Son zamanlarda pek çok madencilik şirketi, devam eden ayı piyasasının ortasında yaygın olarak Bitcoin satmaya başlamışlardı.

Bu arada şirketin elinde 1409 Bitcoin ve 47.2 milyon dolara yakın nakit para bulunuyor. Ayrıca firma, 2022’nin sonuna doğru, 43 bin adet daha ASIC cihazı kurarak toplamda 174 bin 716’ya ulaşmayı hedefliyor. ASIC madenciliği, 31 Ağustos itibarıyla şirketin hash rate’inin yaklaşık yüzde 59’unu oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  NFT Lansmanı için Frida Kahlo'nun 10 Milyon Dolarlık Eserini Yaktı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu