Genel
Trend

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Bitcoin’in Arkasında Duruyor

Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin Magazine için verdiği röportajda ülkesinin Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etme kararının arkasında durarak yapılan eleştirileri cevapladı. Bukele, Bitcoin’i dolarla aynı konumda tutmanın “aptalca bir yaklaşım” ya da “iddia” olduğu yönünde yapılan eleştirileri kabul etmediğini söyledi.

El Salvador son 1 yıl içerisinde binlerce Bitcoin satın almış olsa da ayı piyasası nedeniyle şu anda düşüş yaşıyor. Bukele, açıklamasında asıl “diğer ülkelerin Bitcoin’i kabul edip etmeyeceği değil, ne zaman kabul edeceği”nin sorulması gerektiğini söyledi.

Bukele, konuşmasının devamında “Eskiden her şey onların elindeydi ve bir bakıma hâlâ da öyle; medya, bankalar, STK’lar, uluslararası örgütler ve neredeyse dünyadaki tüm hükümetler ve şirketler. Elbette bununla birlikte; ordulara, kredilere, para arzına, kredi notlarına, propagandaya, fabrikalara, gıda tedariklerine de sahipler. Uluslararası ticareti ve uluslararası hukuku kontrol ediyorlar. Ancak en güçlü silahları ‘gerçeğin’ kontrolüdür” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Çok Zincirli KyberSwap, Kendisini Hedef Alan Hacker'a Ödül Teklif Etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu