Genel

Mt. Gox Mağdurlarının Para İadesi Ertelendi

Mt Gox Mağdurlarının Parası Ne Zaman Ödenecek?

Bir dönemin en büyük Bitcoin borsası konumunda olan ancak 2014’te iflas bayrağını çeken Tokyo merkezli şirket Mt. Gox’un ağustos sonunda yapılması planlanan yaklaşık 140 bin BTC’lik geri ödemesi bir kez daha ertelendi. Belirlenen yeni tarihe göre ödeme süreci 15 Eylül’de başlayabilir.

Döneminin en büyük Bitcoin borsası olan ve faaliyette olduğu sırada dünyadaki toplam hacmin yüzde 80’inini elinde bulunduran Mt. Gox’un hack olayından mağdur olan kullanıcılarına ödeme yapma girişimi tekrar ertelendi.

Platformun web sitesinde yayınlanan en son belgesinde, “Atama vb. Kısıtlama Referans Dönemi”nin mahkeme tarafından kabul edildiği, 15 Eylül’de başlayıp belirsiz bir tarihte sona ereceği belirtiliyor. Ancak bu durum, ödemelerin 15 Eylül 2022’de başlayacağı anlamına da gelmiyor.

Mt. Gox alacaklıları için oluşturulan bir Telegram grubunun yöneticisi olan Django Bits’e göre, bu geri ödeme süreci yıllarca olmasa bile aylarca sürebilir. Bits, Twitter’dan yaptığı açıklamada, mütevelli heyetinin henüz ödeme yapmaya hazır olmadığını belirtirken, bir KYC sürecinin olacağını, ödemelerin nasıl yapılacağının açıklanmasının ve banka hesabı verilerinin toplamasının gerektiğini bildirdi. Bunun en az aylarca vakit alabileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:  MicroStrategy Bitcoin Almak için Hisselerini Satıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu