GenelBitcoin Haberleri

ABD’nin Başsavcısı MicroStrategy’e Dava Açtı

ABD’nin Başsavcısı Karl A. Racine, Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy’e dava açtı

ABD’nin başkenti Washington DC’nin Başsavcısı Karl A. Racine, Michael Saylor ve şirketi MicroStrategy’ye dava açtıklarını duyurdu. Başsavcı, açıklamasında Saylor’ın on yıldan uzun bir süredir bölgede yaşamasına rağmen gelir vergisi ödemediğini, davanın vergi kaçakçılığı nedeniyle açıldığını bildirdi.

Dava dilekçesinde Saylor’ın kendisini Florida ve Virginia’da ikamet ettiği şeklinde gösterdiğini, buna karşın Washington DC’de bulunan bir çatı katında yaşadığı öne sürüldü. Başsavcılık, Saylor’ın ABD İç Gelir Servisi’ne Florida’da ikamet ettiği yönünde bildirimde bulunduğunu da iddia etti.

Başsavcılık, Saylor’ın ödemekten kaçındığı vergi miktarının 25 milyon dolar olduğunu ileri sürüyor. Verginin ödenmesinin yanı sıra para cezası, dava masrafları talep ediliyor. Saylor, henüz konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Şu anda MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Saylor, bu ayın başında Bitcoin’e daha fazla odaklanmak için CEO’luktan ayrıldığını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir:  Ethereum'un Kurucusu Vitalik Buterin, Twitter'da Altının Bitcoin'den Daha İyi Olduğunu İddia Eden Paylaşıma Yanıt Verdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu