Genel

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, Kripto Para’da Şeffaflığın Arttırılması ve Geliştirilmesi için G20 Zirvesinde Önerge Sundu

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü ( OECD ), pazartesi günü kripto parada uluslararası şeffaflığı arttırma ve geliştirme çerçevesinde tartışılmak üzere G20 zirvesinde önerge sundu.

Çin, Hindistan, Güney Kore, Brezilya, ABD, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği de dahil olmak üzere yirmi katılımcı üye ülkeyi kapsayan G20 zirvesi Nisan 2021’de, OECD’ye ülkeler arasında kripto para birimi vergi raporlamasını otomatikleştirmek için yeni bir yöntem geliştirme görevi vermişti.

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası yetkilileri, Washington’da yapılacak bir sonraki toplantılarında, grubun Ortak Raporlama Standardı’nda (CRS) önerilen değişikliklerle birlikte 100 sayfalık Kripto Varlık Raporlama Çerçevesini ( CARF ) gözden geçirecekler.

OECD, kripto piyasasının “Şeffaflık girişimi ” olarak adlandırdığı bir rapor olan CARF’ı ilk olarak Ağustos ayında kabul etmişti. Yanı sıra Oluşturulan rapor, kripto varlıklarının ve NFT’lerin ne olduğunu tanımlayan otomatik uluslararası kripto vergi raporlaması için bir plan sunarak ve kripto para türevleri ticaretine ait hükümler içeriyor.

İlginizi Çekebilir:  Polygon (MATIC) Ağında İlgi Artmasına Rağmen, Polygon DApp'lerine İlgide Yükseliş Gözlenmedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu