Genel

Avrupa Birliği, Kripto Para Regülasyonlarını İçeren Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği(MiCA)’ni İmzaladı

Avrupa, kripto para piyasasını düzenleme yolunda bir adım daha atarak ilerleme kaydediyor. Avrupa Birliği milletvekilleri, dijital varlık piyasasını düzenlemeyi öngören, dönüm noktası niteliğindeki Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği’ni (MiCA) imzaladılar.

Avrupa Parlamentosu yetkilileri, bir sonraki oylamada kabul edilirse kripto şirketleri için daha katı kurallar gerektirecek olan mevzuat lehine 28’e 1 oy verdi. MiCA tasarısı, kripto ihraç edenlerden projeleri hakkında bilgi içeren bir kripto varlık teknik incelemesi yayınlamalarını istiyor.

Ayrıca yasa tasarısı, Stabilcoin şirketlerinden sermaye ve rezerv kanıtı gereksinimlerini karşılamalarını talep ediyor. Bu tür kuruluşlar, avro veya AB üye devletleri tarafından kullanılan diğer para birimleri cinsinden değilse, kaç token çıkarabilecekleri konusunda kısıtlanma yoluna gidilecek.

NFT’ler ve menkul kıymetler hukuku konusunda uzmanlaşmış Kentucky Üniversitesi hukuk profesörü Brian Fyre’ye göre AB , sanat eseri gibi varlıklarla bağlantılı bir blok zincirinde yayınlanan benzersiz tokenler olan NFT’leri yeni yasa tasarısı kapsamında menkul kıymetler olarak da sınıflandırabilir.

İlginizi Çekebilir:  Hindistan Polis Departmanı, Kamu Şikayetlerini Blockchaine Aktarıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu