GenelAltcoin HaberleriEthereum HaberleriNFT Haberleri

Ethereum Alan Adları ile Cüzdan Adresi Kullanmadan Transfer İşlemi

Ethereum Name Service (ENS) alan adları, Merge öncesi NFT pazar yeri OpenSea’de Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonunu geçerek, son yedi günde en çok alınıp satılan varlık oldu.

OpenSea verilerine göre, Ethereum alan adı NFT’lerinin haftalık hacmi 2.249 ETH’yi geçti. Aynı dönemde RTFKT Clonex koleksiyonu 1.992 ETH, Bored Ape Yacht Club ise 1.777 ETH haftalık hacim kaydetti.

ENS alan adları, Ethereum Blockchain’de açık ve genişletilebilir isim sistemidir ve kullanıcıların uzun kripto adreslerini “vitalik.eth” gibi tek bir ENS alan adına dönüştürmelerine olanak sağlar. Bu sistem, kripto alıp göndermek için uzun cüzdan adreslerini kopyalayıp yapıştırma sürecini basitleştiriyor ve kullanıcılara yalnızca alan adlarını paylaşarak işlemi gerçekleştirme olanağı sunuyor.

Bu alan adları, NFT şeklinde alınıp satılabiliyor ve ticareti yapılabiliyor. ENS işlem hacmindeki son yükseliş ile birlikte, ENS öğelerinin ortalama fiyatı da yüzde 167 yükselerek 0,1454 ETH’den 0,3895 ETH’ye (641 dolar) yükseldi. Günlük hacim ise 120,7 ETH’den 1044,6 ETH’ye fırladı.

İlginizi Çekebilir:  İspanyol Futbol Ligini temel alan LaLiga Golazos, NFT Koleksiyonlarını Satacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu