Genel

Rusya, Kripto Paralara Karşı Tavrını Olumlu Yöne Çevirdi

Kripto paralara karşı duruşuyla bilinen Rusya’dan çok önemli bir açıklama geldi ve şu anki jeopolitik ortamda sınır ötesi ödemelerin kripto paralar olmadan yapılmasının “imkansız” olduğu belirtildi. Rus medyasına konuşan Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, kripto paralara karşı olan bakış açılarını değiştirdiklerini söyledi.

Ülkenin haber ajanslarından TASS’ın geçtiği bilgiye göre Rus medyasına konuşan Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, hem bakanlık hem de Rusya Merkez Bankası’nın kripto paralara olan bakış açısını yeniden değerlendirdiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda da İran kripto parayla ilk ithalatını kripto paralarla gerçekleştirmişti. Ancak yetkililer konuyla ilgili detay vermemiş ve hangi kripto paranın kullanıldığı konusunda bilgilendirme yapmamışlardı.

Öte yandan Rusya doğal gazını Avrupa’ya taşıyan Kuzey Akım Boru Hattı’ndaki sorunlar da devam ederken, geçtiğimiz günlerde Avrupa’ya gaz akışını kesti. Kremlin’den bugün yapılan açıklamada ise “Gaz dağıtımındaki problemlerin artmasının sebebi Batı’nın uyguladığı yaptırımlardır. Bir taban fiyat oluşturulmaya çalışılırsa bu konuda karşılık verecek seviyede önlemler alınacaktır” denildi.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk'ın CEO'su Olduğu Elektrikli Araç Üretici Devi Tesla, Bitcoin Varlıklarında Değişiklik Olmadığını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu