Borsa HaberleriGenel

Kripto Piyasası’nda Hack Rüzgarı Devam Ediyor

Zincirler arası merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan Transit Swap, akıllı sözleşme güvenlik açığından yararlanan bir bilgisayar korsanından, çaldığı fonların %70’ini geri aldı.

Pazartesi günü yayınlanan bir blog gönderisinde Transit Swap, bir dizi güvenlik firmasının, bilgisayar korsanının IP adresini bulmaları konusunda yardım ettikten sonra 18,9 milyon doların geri alındığını söyledi .
Bilgisayar korsanı, geçen hafta Cuma günü, Transit Swap’ın takas sözleşmesinde, genel olarak varlık alışverişini kolaylaştıran bir açıktan yararlandı.

Transit Swap, Twitter’dan “Şu anda, güvenlik şirketleri ve proje ekipleri dahil tüm taraflar, bilgisayar korsanlığı olayını izlemeye ve bilgisayar korsanıyla e-posta ve zincir üstü yöntemlerle iletişim kurmaya devam ediyor. Ekip daha fazla varlığı kurtarmak için çalışmaya devam edecek.” açıklamalarında bulundu.

Daha önce ise önde gelen kripto piyasası üreticisi Wintermute, Defi saldırısında 160 milyon dolar kaybederken,Curve Finance , Ağustos ayında bir Hack saldırısında 570.000 dolar kaybetmişti.

İlginizi Çekebilir:  Telegram Tarafından Oluşturulan Toncoin ile Kullanıcı Adları Takas Edilebilecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu