GenelBitcoin Haberleri

ABD Regülatörleri Kripto Paraları Denetlemek için İzin İstiyor

ABD’nin en popüler regülatörleri , Kongre’nin kendilerine dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin ticaretini doğrudan denetlemeleri için yeni yetkiler vermesini istiyor.

Pazartesi günü yayınlanan bir raporda, Federal Rezerv, Hazine ve diğer önde gelen mali gözlemciler, hükümetin menkul kıymetler yasalarının kapsamına girmeyen kripto varlıklarını düzenleme konusunda sınırlı yetkiye sahip olduğunu söyledi. Pek çok token Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kurallarına tabi olsa da, Bitcoin gibi bazıları doğrudan herhangi bir federal kurumun yetkisi altında olmadığını ifade etti.

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, “Sonuç olarak, bu piyasalar, düzenli ve şeffaf ticaret sağlamak, çıkar çatışmalarını ve piyasa manipülasyonunu önlemek ve yatırımcıları ve ekonomiyi daha geniş bir şekilde korumak için tasarlanmış sağlam kural ve düzenlemelere sahip olmayabilir” diye ifade etti.

Rapor, Biden yönetiminin yıllarca süren düzensiz gözetimin ardından dijital varlıkları düzenlemek için daha koordineli bir yaklaşım çağrısı yapan en son raporu. SEC, menkul kıymetler olarak kabul edilen varlıklar üzerinde hak iddia ediyor, CFTC kripto türevlerini denetliyor ve bankacılık düzenleyicileri de bazı yetkiler ileri sürdüğünü ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Piyasası'nda Hack Rüzgarı Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu