Bitcoin HaberleriGenel

Forbes Dergisi “Borsa Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor”

Forbes dergisi tarafından yapılan son araştırma, borsalardan alınan çok sayıda hacim verisinin sahte olduğunu gösterdi. Araştırma sonucunda, Bitcoin için kaydedilen günlük hacmin yaklaşık yüzde 51’inin büyük olasılıkla sahte olduğu bildirildi.

Forbes’un veri ve analiz direktörü Javier Pax tarafından yapılan araştırma, gerçek Bitcoin işlem verileri ile kripto para borsalarının raporladığı veriler arasında büyük bir uyumsuzluk olduğunu ortaya çıkardı.

Analist, Bitcoin işlem hacmi rakamlarına atıfta bulunarak; tahminlerine göre 14 Haziran’da bu rakamın 128 milyar dolar olduğunu ve bunun tüm borsalar tarafından bildirilen toplam 262 milyar dolardan çok daha düşük seviyede kaldığını belirtti. Bu da tüm Bitcoin alım satım faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 51’inin sahte olduğunu gösteriyor.

Araştırmaya göre, kripto para piyasasındaki daha küçük ve pek bilinmeyen borsalar kendilerini göstermek için bu yöntemi kullanıyor. Ortaya çıkan sonuca göre, bu borsaların hacimleri, beyan ettiklerinden yüzde 80-99 daha düşük.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin Çıkarma Zorluğu Rekor Seviyesine Yaklaştı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu