NFT HaberleriGenel

FIFA’dan 2022 Dünya Kupası’na Özel NFT Koleksiyonu

FIFA, 2022 Dünya Kupası’na özel olarak turnuva tarihi boyunca yaşanmış önemli futbol anları, gol sevinçleri, kutlamalar gibi görüntülerin yer aldığı bir NFT koleksiyonu hazırlıyor. FIFA’nın yakında çıkacak koleksiyonu, Algorand blok zinciri üzerinde olacak.

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, bu ayın sonunda piyasaya sürülecek olan FIFA+ koleksiyonu, Dünya Kupası ve Kadınlar Dünya Kupası’ndan efsanevi anları, sanat eserleri ve gol sevinci kutlamalar gibi görüntüleri içerecek. Projenin, basketbol odaklı NBA Top Shot gibi NFT spor koleksiyonlarına benzeyeceği söyleniyor.

FIFA’nın Baş Marka Sorumlusu Romy Gai bu heyecan verici duyuru ile, FIFA koleksiyon ürünlerini artık tüm futbolseverlerin kullanabileceğini, FIFA Dünya Kupası’nın bir parçası olma imkanına sahip olabileceklerini belirtti.

Rai ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların oyuna yeni ve heyecan verici şekillerde dahil olabileceklerini de bildirdi. Algorand, NFT projeleri için kullanımı yaygın olan bir platform değildir. NFT koleksiyonları için en çok kullanılan zincirlerin (Axie Infinity odaklı Ronin hariç) Ethereum ve Solana olduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir:  CBDC’lere Yönelik Güncel Durum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu