Genel

Küresel Dijital Varlık Platformu Amber Group Güvenlik Kontrolünü Başarıyla Tamamladı

Küresel dijital varlık platformu Amber Group, güvenlik kontrollerini ve uyumluluk süreçlerini Hizmet Organizasyonu Kontrolü (SOC) 2 Tip II’ye uygun olarak başarıyla tamamladığını duyurdu.

Deloitte tarafından bağımsız olarak gerçekleştirilen ve Amber Group’un güvenlik kontrollerinin kapsamlı bir şekilde incelenmesini ve onaylanmasını içeren bu denetim, şirketin bu yılın başlarında tamamladığı SOC 2 Tip I kontrolünün ardından geldi. Önemli bir kilometre taşı teşkil eden bu dönüm noktası, Amber Group’un dijital varlık sektöründeki en güvenli kuruluşlardan biri olduğunu gösteriyor.

Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından geliştirilen SOC 2 güvenlik standardı, hizmet sağlayıcıların Gizlilik, Mahremiyet ve Risk Yönetimi ve Kontrol Prosedürleri gibi alanlarda bağımsız bir değerlendirme raporu verilmesini düzenliyor. Düzenlemeye tabi birçok sektörde altın bir standart haline geldiği biliniyor.

Amber Group, veri güvenliği yönetimini sadece yönetim çerçevesine dahil etmekle kalmayıp aynı zamanda veri sınıflandırması, PII şifreleme ve koruma, görev ve sorumlulukların ayrılması ile uç nokta güvenlik yönetimine kadar uzanan temel operasyon temas noktalarında veri güvenliğini sağlamak için önemli teknolojileri de uyguluyor.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Para Dünyasının En Popüler İsimleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu