GenelAltcoin Haberleri

Kripto Para Alternatif Ürünlerine Yapılan Yatırım Kripto Piyasası’nı Ayakta Mı Tutuyor?

Son düşüşlerden sonra 3.2 trilyon dolardan 1 trilyon doların altına düşerek işlem gören kripto para piyasasına rağmen, alternatif ürünler aracılığıyla bu sektöre yatırımın giderek artması dikkat çekiyor. Sene başından bu yana kripto ETF ürünlerine yapılan yatırım toplamda 379 milyon dolar oldu.

Fransız merkezli finansal teknoloji şirketi TrackInsight, kripto para piyasalarındaki düşüşlere rağmen yatırımların artmaya devam ettiğini belirtti ve önemli rakamlar ile ilgili istatistikler paylaştı. Kripto yatırımcıların bir bölümünün, diğer geleneksel yatırımcılara kıyasla, düşen piyasadan ayrılmak yerine yatırımı tercih ettiğinin altını çizen şirket, kripto sektörünün bu anlamda diğerlerinden ayrıldığını aktardı.

Fransız şirket, 2022 yılında toplamda 39 kripto para ETF’sinin ortaya çıktığını açıkladı. 2021’de ise bunun 68 olduğu bildirildi. TrackInsight ayrıca ETF’lerin de olduğu borsa yatırım ürünlerine 2022 yılından bu yana olan girişlerin de 379 milyon dolara ulaştığını belirtti.

BlackRock Şirketi ise ABD’de spot Bitcoin özel fonu çalışmalarını kısa bir süre önce açıkladı. CEO Larry Fink de bu durumun müşterilerden gelen yoğun ilgi sebebiyle oluştuğunu belirtmişti. Fink, kripto paraların yükseliş içerisinde geçen sene ise “Müşterilerden kripto para talebi yok” açıklamasında bulunmuştu.

İlginizi Çekebilir:  Netflix Kripto Parayı Yasaklıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu