Genel

Çin, Kripto Para ile İlgili Uygulama ve Platformları Yasaklamaya Devam Ediyor

Pekin’deki yetkililer, ülkenin kripto parayla ilgili tüm işlemleri yasa dışı ilan etmesinden bir yıl sonra, kripto para ticaretiyle ilgili 13 uygulamayı kaldırdı. Pekin Yerel Mali Denetleme ve İdaresi tarafından yürütülen son baskı, resmi bir sosyal medya hesabında Chaoyang Bölgesi Halk Mahkemesi’nin bir blog gönderisinde bildirildi.

Yönetim ayrıca, kripto para birimlerini tanıtan 440 kişiye ait 23 kripto medya web sitesini ve çevrimiçi hesabı kapattığını ayrıca açıkça kripto para ticareti sunduğundan şüphelenilen iki banka hesabını yasakladığını duyurdu.

Ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası, herhangi bir uygulama, web sitesi veya blog yazarının adının belirtilmediği blog gönderisine göre, kripto para borsası uygulamalarını indirmek için 10 adresi, bir kripto alım satım uygulamasını ve kripto para birimleriyle ilgili 32 alan adını bloke etti.

Çin, geçen Eylül ayında kripto para birimi ticaretini ve madenciliğini yasakladıktan sonra, Çin’den kripto para borsaları, cüzdan sağlayıcıları, madenciler ve kripto medya kuruluşlarından pek çok çıkış oldu. Ancak bazı madenciler ve borsalar faaliyetlerini gizli bir şekilde devam ettiriyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Piyasasını Manipüle Ettiği İddia Edilen Elon Musk'ın Twitter Davasında İki Önemli Karar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu