Genel

Amerika’nın En Büyük Bankalarından Bank of America Analistleri: Bitcoin Piyasa Dalgalanmalarına Karşı Güvenli Liman Olabilir

Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan Bank of America analistlerine göre Bitcoin, son piyasa dalgalanmaları dolayısıyla yatırımcılar tarafından bir kez daha güvenli bir sığınak olarak görülebilir.

Bank of America analistleri, Alkesh Shah ve Andrew Moss yakın tarihli bir raporda, dünyanın en büyük kripto para biriminin artık altın fiyatlarıyla yüksek bir korelasyona sahip olduğunu ve bunun daha geniş piyasa belirsizliğine karşı bir koruma olarak kullanıldığını açıkladılar.

Analistler açıklamalarının devamında “SPX/QQQ ile yavaşlayan bir pozitif korelasyon ve XAU [altın] ile hızla yükselen bir korelasyon, yatırımcıların, makro belirsizlik ortamı ve piyasa dibi görmeye devam ederken Bitcoin’i nispeten güvenli bir sığınak olarak görebileceğini gösteriyor.” diye ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Amerika, Kripto Para Karşılığında Gizli Bilgileri Satmaya Çalışan Güvenlik Elemanına Verilecek Cezayı Tartışıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu