Genel

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Aylık Kazancı Ciddi Oranda Düştü

Bitcoin fiyatının 20 bin doların altına düşüşüyle birlikte kripto madencilik şirketleri zor zamanlar geçiriyor. Bu durumun şirket hisselerine de yansıdığı görülüyor. Bitcoin Madenciliği şirketi Iris Energy’in hisseleri, Eylül ayında yaklaşık yüzde 14 düşüşle 3.80 dolara geriledi. Ayrıca şirketin üretilen Bitcoin miktarı, Ağustos ayına oranla yüzde 8 artarken, aylık kazancının yüzde 6 azaldığı ifade edildi.

Başka bir madencilik şirketi Cleanspark hisseleri de yüzde 7’den fazla düşüşle 3,02 dolara kadar geriledi. Bitcoin madencisinin hisseleri bu yıl içerisinde yüzde 68 düşüş gösterdiği kaydedildi.

Toronto merkezli Bitfarms’ın hisseleri ise yüzde 8’den fazla düşüşle 1.01 dolara gerileyerek 52 haftanın en düşük seviyesine indi. Şirketin hisseleri bu yıl yüzde 80’e varan bir düşüş yaşadı. Bitcoin bu yıl içerisinde yüzde 59’dan fazla düşüşle 19.500 seviyelerine kadar inerken bu durum madencilik şirketleri için durumun iyiye gitmediğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketi Blockfusion'un New York Eyaletindeki Madencilik Faaliyetlerini Durdurması İstendi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu