Genel

Bitstamp Araştırmasına Göre Kriptoya Güven Sarsılmadı

Kripto para borsası Bitstamp tarafından yapılan yeni araştırmaya göre halihazırda devam eden kripto kışı, kriptoya olan güveni pek etkilemedi. Bitstamp, son Crypto Pulse raporunda Bitcoin (BTC) gibi kripto paralara duyulan küresel güvenin, düşüş trendine rağmen sarsılmadığı sonucuna ulaştı. Bağımsız bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmaya 23 ülkeden 28.000 bireysel ve kurumsal yatırımcı katıldı.

Araştırmaya göre, kripto paraları güvenilir bulan bireysel yatırımcıların dünya genelinde oranı, yılın ilk ve ikinci çeyreği arasında yüzde 65’ten 61’e küçük bir düşüş yaşadı. Kurumsal yatırımcılar arasında da benzer bir trend görüldü ve kriptoyu güvenli bulanların oranı, aynı dönemde yüzde 70’ten yüzde 67’ye geriledi.

Kripto güven oranı ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Örneğin ABD’de, kripto paralara duyulan güven en büyük artışı göstererek ilk çeyrekten ikinci çeyreğe yüzde 61’den yüzde 73’e yükseldi. Tam aksine, Kanada ikinci çeyrekte güven oranının yüzde 50’nin altına düştüğü tek ülke oldu.

İlginizi Çekebilir:  Fransa'da Borsanın Ekonomiye Olan Rolü

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu