GenelAltcoin Haberleri

Dünya Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Topluluğu’nun, Dijital Para Birimi Deneyleri Olumlu Sonuçlandı

Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Topluluğu (SWIFT), merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ile yaptığı deneylerin olumlu sonuçlar verdiğini doğruladı . Uluslararası bankacılık ağı, son aylarda yapılan iki deneyin CBDC’leri mevcut finansal altyapıya taşımanın mümkün olduğunu kanıtladığını kaydetti.

İlk deney, birden çok blockchain ağında CBDC’den CBDC’ye işlemleri kaydederken, fiattan CBDC’ye işlemleri ve anlık ödemeleri de içeren Capgemini ile yapılan bir işbirliğini içeriyordu. On dört merkezi ve ticari bankacılık kurumu, SWIFT’in “blok zinciri ağlarının tek bir ağ geçidi aracılığıyla sınır ötesi ödemeler için birbirine bağlanabileceğini” iddia ettiği değişkenlerin deneyin uygulanabilirliğini test ediyor.

Finansal kurumlar ve diğer teknoloji ortaklarıyla işbirliği içinde, tokenleştirilmiş tahvil ve hisse senetlerinin piyasa transferlerini yansıtmak için “70 senaryoyu araştıran” ikinci bir deney gerçekleştirildi. Testin sonunda SWIFT, çeşitli tokenizasyon platformları arasında birlikte çalışabilirliğin sağlanabileceğini başarılı bir şekilde gösterdiğini iddia etti.

SWIFT Baş İnovasyon Sorumlusu Tom Zschach, “Kapsayıcılığı ve birlikte çalışabilirliği finansal ekosistemin temel dinamikleri olarak görüyoruz ve inovasyonumuz dijital geleceğin potansiyelini ortaya çıkarmaya yönelik büyük bir adım” diye ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Ethereum (ETH) Aktif Yatırımcı Oranı Büyüyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu