Genel

Elon Musk, Twitter’da “Mavi Tik” için Kripto Para ile Ödeme Yöntemi Mi Ekliyor?

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, “mavi tik” ile ilgili tartışmalara yaptığı son açıklamayla nokta koydu. Musk, açıklamasında, kullanıcıların aylık 8 dolar ödeme karşılığında “mavi tik” alabileceklerini söyledi. Musk, fiyatın satın alma gücü paritesine orantılı olarak ülkeden ülkeye farklılık göstereceğini de ifade etti.

8 dolarlık ödeme yapanların ayrıca, yanıtlarda, mention’larda ve aramalarda öncelikli gösterileceğini, bunun spam’le mücadelede bir gereklilik olduğunu belirtti. Bu kullanıcılar ek olarak daha uzun video ve ses paylaşabilecekler.

Musk, ödemenin hangi yolla yapılacağına ilişkin olarak ise bir şey söylemedi. Bununla birlikte bir kullanıcının “Harika. Kriptoyla ödeme?” yorumunu beğenmesi dikkat çekti. Ünlü girişimcinin Twitter’ı Dogecoin ile entegre etmek konusunda istekli olduğu biliniyor fakat şimdiye kadar bu doğrultuda somut bir adım atılmadı ve açıklama gelmedi.

İlginizi Çekebilir:  Avrupa Birliği Üyelerinin, Kripto Para Madenciliği'ni Engellemeye Hazırlıklı Olması Gerektiği Belirtildi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu