Altcoin HaberleriGenel

Cardano Üzerinden Borç Alınabilecek Protokol Tamamlandı

Cardano üzerinden borç alınıp verme imkanı sağlayan protokol hazırlığı tamamlandı

Cardano blok zinciri üzerinde borç alınıp verilmesine olanak tanıyacak olan Aada protokolünde son denetimler de tamamlandı. Protokoldeki kredi işlemleri özel NFT tahvil tekniğiyle yapılacak.

Uzun zamandır geliştirmelerin yavaş olduğu iddia edilerek eleştirilen Cardano da önemli bir kilometretaşı da geride kalmak üzere. Ağ üzerindeki ilk borç verme ve alma protokolü olan Aada V1’in, 13 Eylül’de başlatılması plânlanıyor.

Dijital varlıkların kredi olarak verildiği bir platform olan Aada Finance, aylardır süren testnet’lerin ardından Aada V1’i başlatmak için tüm hazırlıkları tamamladığını duyurdu. Platformun bu versiyonundaki akıllı kontratlar ayrıca kullanıcıların özel NFT tahvilleri tarzıyla borş alıp vermesine de olanak tanıyor.

Böylece Cardano üzerinde ilk merkeziyetsiz finans işlevselliği de hayata geçmiş olacak. Aada Finance’in V1 versiyonunu ayrıca, Cardano’da heyecanla belenen Vasil hard fork’undan önce başlatmayı istediği de belirtildi. Vasil hard fork’unun da Eylül ayında tamamlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir:  Vergi Kanunlarına Uygun Kripto Para Hediye veya Bağış Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu