Bitcoin HaberleriGenel

Nayib Bukele, Bitcoin Kasabasına 203 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Bitcoin’i resmi para birimi ilân eden El Salvador, artık tüm dünya tarafından Bitcoin kasabası olarak bilinen El Zonte ve onun çevresindeki bazı bölgelere önemli yatırımlar yapacak. Açıklama devlet başkanı Nayib Bukele’den gelirken toplam yatırımın 203 milyon dolar olacağı belirtildi.

2021 yılının Haziran ayında Bitcoin yasasını meclisten geçiren ve Eylül ayında da yürürlüğe sokan El Salvador, tüm dünya tarafından bir anda göz önüne gelen bir ülke olurken, adeta turist akınına da uğradı.

Latin Amerika bölgesinin küçük ülkesi, her sene daha fazla gelen turistler için ise bu kez çok ciddi yatırımlar yapma kararı aldı. Hükumet Bitcoin kasabası olarak bilinen El Zonte başta olmak üzere bazı köy ve kasabalara da ciddi yatırımlar yapacak.

Başkan Bukele yaptığı açıklamada El Zonte’nin de içinde bulunduğu La Libertad bölgesi için Surf City projesinin ikinci aşamasının başlatıldığını duyurdu. Özellikle turistlerin artık rahat şekilde bölgeye ulaşabilmesi adına altyapı çalışmalarının yapılacağı bölgeye 4 şeritli yollar, köprüler, yeni drenaj sistemleri ve bisiklet yolları yapılacak.

İlginizi Çekebilir:  El Salvador Başkanı Nayib Bukele Bitcoin'in Arkasında Duruyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu