Borsa HaberleriGenel

LUNA Çöküşünden Etkilenen Kripto Bankası Voyager Digital, Hisselerini Satışa Çıkardı

Terra LUNA çöküşünün kötü etkilediği kripto bankalarından olan ve Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital bazı varlık ve hisselerinin satışı için açık artırma başlatıyor. Mahkemeden alınan onayla başlatılacak olan açık artırmaya kalifiye yatırımcılar katılıyor. İlk teklifler dün verilirken açık artırma 13 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Voyager’ın danışma kurulu da yaptığı açıklamada 22 kurumun 4 Ağustos’tan bu yana varlıklar için teklif verdiğini ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Teklif veren kurumlar, geçtiğimiz hafta, 6 Eylül günü olan bitiş tarihinin uzatılması için mahkemeye başvurmuş ve talep kabul edilmişti.

Bilindiği üzere Sam Bankman-Fried’ın kontrol ettiği FTX borsası ile Alameda trade şirketi de Voyager’ı satın almak isteyen şirketlerden ikisiydi ve teklif kamuya açık şekilde yapılmıştı. Voyager ise FTX-Alameda ikilisinin teklifini reddetmiş ve sebep olarak ise teklifin sadece bu şirketlere yaradığı açıklamasını yapmıştı.

Sam Bankman-Fried ise Genç Voyager’a verdiği cevapta “Elinizde bulunan fonları neden hala müşterilere vermiyorsunuz?” demiş ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti. Tekliflerin, çözüm önerilerinin çeşitliliğine göre değişkenlik gösterdiği belirtiliyor. Hangi teklifin Voyager için daha iyi olduğuna ise Voyager Danışma Kurulu karar verecek.

İlginizi Çekebilir:  Coinbase ile Kripto Para Alım Satımı Yapma

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu