Genel

Maliye Bakanıyken Kripto Para Projelerine Öncülük Eden Rishi Sunak, İngiltere Başbakanı Oldu

Maliye bakanı olduğu dönemde İngiltere’nin yeni kripto projelerine öncülük eden Rishi Sunak, Liz Truss’un geçen hafta tartışmalı bir şekilde görevden ayrılmasının ardından ülkenin bir sonraki başbakanı olarak seçildi.

Sunak, Muhafazakar Parti üyeleri tarafından Pazartesi günü, sadece 45 gün görevde kalan ve ekonomik teşvik planının hızla çözülerek siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa yol açması üzerine istifa etmek zorunda kalan Truss’un yerine seçildi .

Sunak, eski Başbakan Boris Johnson altında maliye bakanı olarak görev yaptığı süre boyunca İngiltere’yi bir kripto merkezine dönüştürmek istediğini açıkladı . Yasaya geçirildiği takdirde, yerel düzenleyicilere kripto endüstrisi üzerinde geniş bir yetki verebilecek olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın başlatılmasını destemişti.

Sunak’ın atanmasının açıklanmasının ardından, aynı zamanda kriptoyu savunan bir İngiliz teknoloji endüstrisi kuruluşu olan Innovate Finance’in politika direktörü Adam Jackson, eski maliye bakanını “Fintech şampiyonu” olarak nitelendirdi.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Fenomeni, Takipçilerini Dolandırarak 100.000 Dolar Topladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu