GenelBitcoin Haberleri

MicroStrategy Bitcoin Almak için Hisselerini Satıyor!

Özellikle Bitcoin ve Ethereum’un gördüğü değer artışıyla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri, yeniden 1 trilyon dolar bandını geçti. Bitcoin, yüzde 9’luk bir değer artışı yaşarken Ethereum’un değeri, yüzde 13’e yükseldi.

MicroStrategy’nin tekrar Bitcoin satın alabilmek için 500 milyon dolarlık hissesini satacağını açıklaması da kripto para pazarının piyasa değerinde artış yaşanmasına neden oldu. MicroStrategy’nin açıklaması üzerine Bitcoin, son 2 haftanın en yüksek seviyesine çıkarak 21,6 bin dolar seviyesine kadar ulaştı.

Aktarılan diğer detaylara göre, Ethereum da bin 500 doların altından bin 700 dolar seviyesine yükselerek hafta içerisinde önemli bir değer artışı yaşadı. Popüler kripto para birimi, ‘Merge’ yükseltmesine ilişkin yüksek beklentilere bağlı olarak gün içerisinde de yüzde 1 değer kazandı.

Öte yandan; Bitcoin, 20 bin dolar seviyesinin altına düşmüş ve bu bandı geçmekte zorlanmıştı. Popüler kripto para birimi, birkaç gün önce de son 6 haftanın en düşük seviyesine inerek 18 bin 500 dolara gerilemişti. Bu durum, kripto para piyasasının değerinin 1 trilyon doların altına düşmesinde önemli bir rol oynamıştı.

İlginizi Çekebilir:  İngiltere'de Üretim Sektörünün Ekonomiye Katkısı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu