Genel

Solana, Lizbon’daki Breakpoint Konferansında, Helium Mobile Hizmetini Saga’ya Entegre Edeceğini Duyurdu

Solana’nın Lizbon’da düzenlediği Breakpoint konferansında Helium ve Solana Labs, kısmen T-Mobile tarafından desteklenen bir akıllı telefon taşıyıcısı olan Helium Mobile hizmetini, Solana’nın kripto tabanlı Saga akıllı telefonuna getirmek için bir ortaklık anlaşması duyurdu . Her ikisi de 2023’ün başlarında piyasaya sürülecek.

Android destekli Saga Mobile, Amerika Birleşik Devletleri’nde Helium Mobile için 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle gelecek ve bu süre boyunca sınırsız ses ve metin kullanımı sunacak. Bununla birlikte, Saga telefonu Helium Mobile’a özel olmayacak: Bir Helium temsilcisi, Solana Labs’ın akıllı telefonunun diğer operatörlerle de kullanılabileceğini açıkladı.

Helium’un 5G ağı şu anda bireysel kullanıcılar tarafından kullanılan 6.700’ün biraz üzerinde anteni kapsıyor. Helium’un geliştiricilerinin, ağın 5G radyo dalgalarını destekleme kapasitesine sahip olmasına rağmen, piyasada bulunan ilk cihazların daha yavaş 4G LTE ile sınırlı olduğunu belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin ile İlgili Çalışmalarının Bazılarını Rahatsız Ettiğini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu