Genel

Tether, Tüm Varlıklarını Amerika Hazinelerine Taşıdığını Açıkladı

Dünyanın en büyük stabil coin ihraççısı Tether yaptığı açıklamada, tüm ticari varlıklarını ABD Hazinelerine taşıdığını söyledi. Tether’ın blog gönderisine göre, 1 Temmuz’dan bu yana Tether (USDT), yaklaşık 3,5 milyar dolarlık teminatsız şirket tahvillerini veya ticari kağıtları, T-bonoları ile takas etti . DeFi Llama’ya göre kripto para, sabit kripto para piyasasının %46’sını temsil eden 68 milyar dolarlık dolaşım arzına sahip.

Gelişme, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin, ABD doları, Euro ve Meksika pezosu gibi geleneksel para birimlerine sabitlenmiş kripto paranın en büyük stabil coini’nin milyarlarca doları teminatsız şirket tahvillerinde tutarak, artan itfa sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceğine dair yıllarca süren endişelerini takip ediyor.

Stablecoin’lerdeki işlem hacmi, günlük kripto pazarlarının en çok işlem gören kısmıdır. Coinmarketcap’e verilerine göre, bu yılın büyük bölümünde kripto varlıklarının bu alt kümesi, tüm kripto ticaret hacminin %87 ila %94’ünü oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  Ava Labs'ın Rakiplerini Hedef Alan Kyle Roche'nin, Kurucu Ortağı Olduğu Hukuk Firmasıyla İlişiği Kesildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu