GenelAltcoin Haberleri

ABD Merkez Bankası Dijital Dolar Projesi Ripple ile Çalışacak

ABD merkezli Dijital Dolar Projesi, ABD merkez bankası dijital para birimini (CBDC) daha fazla incelemek ve teknik bir ‘sandbox’ programı başlatmak için Ripple birlikte çalışacağını duyurdu.

Blok zinciri şirketi Ripple, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan The Digital Dollar Project ile ABD’nin CBDC çalışmalarına katkıda bulunmak için yeni bir girişime katılacak. “Technical Sandbox Program” adı verilen yeni girişim, ilk maddesini sınır ötesi ödemeler olarak belirlerken çalışmalarını ekim ayında başlatacak.

Edinilen bilgilere göre, program bir eğitim ve bir pilot olmak üzere iki aşamadan geçecek. Çalışmaların sonuçları daha sonra “özel sektör ve kamu sektörü paydaşlarını, gelişen teknik çözümlerin iş değerini dönüştürücü bir şekilde nasıl ortaya çıkarabileceği konusunda bilgilendirmek için paylaşılacak.

ABD’nin en büyük finansal hizmet sağlayıcılarından biri olan Depository Trust and Clearing Corporation, Nisan ayında Dijital Dolar Projesi ile ortaklık kurdu ve CBDC altyapısını test etmek için “Project Lithium“u piyasaya sürdü.

İlginizi Çekebilir:  Digitex'in Kurucusu Todd, Borsa Yasasını Birden Fazla Kez İhlal Etmekle Suçlandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu