Genel

ABD’nin En Büyük Eyaletinde Kripto Para Lisansı Zorunlu Olacak

ABD’nin en büyük ve aynı zamanda en çok vergi alınan eyaleti olarak bilinen Kaliforniya’da eyalet senatosu ve meclisi, kripto para odaklı şirketlerin lisans almasını zorunlu kılacak bir yasa tasarısına onay verdi. Eğer vali onayı imzalarsa, Coinbase ve Ripple gibi şirketler de bu uygulamaya tâbi olacak.

Kaliforniya eyalet senatosu ve meclisinin onayladığı yasa tasarısı vali Gavin Newsom tarafından da kabul edilirse, eyalette iş yapan kripto para odaklı şirketler lisans almak zorunda kalacak. “Dijital Finansal Varlıklar Kanunu” adındaki yasa tasarısı içinde yatırım, kredi verme ya da kripto paraların trade yapılması gibi işlemleri içeren konularda hizmet veren finans şirketlerini kapsıyor.

Yasa tasarısının hazırlayıcısı olan meclis üyesi Timothy Grayson, “Kaliforniya artık sorumlu inovasyon için bir yol oluşturmaya hazırlanıyor. Tasarının kabul edilmesi, meclis ve senato üyelerinin de, sağlıklı bir kripto para ekosisteminin basit önlemler alındığı takdirde gelebileceğine inandığını gösteriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Curve Finance Sabit Coin crvUSD'yi Piyasaya Sürmek Üzere

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu