Genel

Avrupa Birliği Üyelerinin, Kripto Para Madenciliği’ni Engellemeye Hazırlıklı Olması Gerektiği Belirtildi

Avrupa Birliği, enerji sebebiyle belirsiz bir kışa hazırlık yaparken, AB üyelerinin kripto madenciliğini engellemeye hazır olması gerektiği belirtildi. AB ayrıca, Rusya’dan gelen gaz arzının kesintiye uğraması nedeniyle bazılarının yüksek enerji fiyatları, elektrik kesintileri ve kıtlıklardan korkmasına neden olduğundan, blok zincirler için bir enerji verimliliği etiketi geliştiriyor.

Komisyon Salı günü yayınlanan bir belgede , “Elektrik sistemlerinde yük atma ihtiyacı olması durumunda [AB] üye devletleri de kripto varlık madenciliğini durdurmaya hazır olmalıdır” dedi . Yük atma, enerji şirketlerinin tüm şebekenin çökmesini önlemek için belirli bir kullanıcı grubuna arzı kasıtlı olarak kapatmasıdır.

Komisyon, kriptonun enerji tüketiminin beş yılda %900 artarak dünya çapındaki elektrik kullanımının yaklaşık %0,4’üne ulaştığını söyledi ve 2025 yılına kadar kriptonun enerji kullanımını azaltmak için daha fazla önlem önerebilecek konuyla ilgili başka bir rapor sözü verdi. Avrupa, küresel çalışma kanıtı madenciliğinin %10’unu temsil ediyor.

Yetkililer, bilgi işlem gücünü yeni bitcoin madenciliği yapmak için yönlendiren çalışma kanıtı teknolojisinin enerji tüketimine büyük ilgi gösterdi . AB milletvekilleri, bazılarının bitcoin yasağı olarak nitelendirdiği şeyi uygulamak için kripto yasalarını değiştirmeye yaklaşırken , ABD’de Beyaz Saray yeni endüstri standartları çağrısında bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin ve İslam Hukuku

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu