Genel

Avrupa Birliği’nden Rusya’ya Yönelik Kripto Para Yaptırımı

Avrupa Birliği, Rusya’ya yönelik sekizinci yaptırım turunun bir parçası olarak Rus kuruluşlarına yönelik tüm kripto hizmetlerine genel bir yasak getirdi. Avrupa Komisyonu’nun Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında , Kripto varlıklar üzerindeki mevcut yasaklar, cüzdanın miktarına bakılmaksızın tüm kripto varlık cüzdanları, hesapları veya saklama hizmetleri yasaklanarak sıkılaştırıldı.

Artırılan önlemler, ilave birliklerin seferber edilmesi ve açıkça nükleer tehditler savurması da dahil olmak üzere “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden tırmanması ve yasadışı savaşı” için bir ceza vermeyi amaçlanıyor.

Paket aynı zamanda BT danışmanlığı, hukuk danışmanlığı, mimarlık ve mühendislik hizmetleri dahil olmak üzere artık Ruslara veya Rus hükümetine kısıtlanan hizmetlerin sayısını da artıracak. Komisyon, Rusya’nın “bu hizmetleri ithal etmeye büyük ölçüde bağımlı olduğunu” söyledi.

Şubat ayında yaptırımların uygulanmasının ardından hem Amerikalı hem de Avrupalı liderler, büyüyen endüstrinin Rusya’nın ticaret kısıtlamalarını aşmasına yardımcı olabileceği endişesiyle dikkatlerini hemen kriptoya çevirmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:  Altcoinlerin İncelemesi: Popüler Altcoin Projeleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu