Genel

Grayscale Investments, Yatırımcılara Bitcoin Madenciliği için Donanım Fırsatı Sağlıyor

En büyük varlık fonlarından biri olan Grayscale Investments, yatırımcılara ayı piyasasında Bitcoin madencilik donanımına yatırım yapma fırsatı sunmaya hazırlanıyor.

Grayscale Digital Infrastructure Opportunities LLC (GDIO) olarak adlandırılan yeni yatırım fırsatı, varlık yöneticisi ETF ile ilgili mahkeme işlemlerinin seyrini sürdürmesine izin verse bile artık nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcılara açık hale getirilecek.

Grayscale, en az üç yıl süreyle madencilik donanımı satın almak için GDIO’dan gelen yatırımcı sermayesini kullanacak. Donanımı madencilik yapmak ve ardından bitcoin satmak için kullanacak . Grayscale’in madencilikten elde edeceği gelirin bir kısmı üç ayda bir GDIO yatırımcılarına ödenecek.

Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada “Grayscale’in kripto ekosisteminin merkezindeki benzersiz konumu, yatırımcıların sermayeyi farklı pazar döngülerinde çalıştırmalarına olanak tanıyan teklifler oluşturmamızı sağlıyor” diye ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  SEC Başkanı Gary Gensler, Dolar Tabanlı Sabit Coinleri Denetlemek için Daha Fazla Yetkiye İhtiyaç Duyduğunu Söyledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu