Genel

Ethereum (ETH) Aktif Yatırımcı Oranı Büyüyor

Dune Analytics’ten alınan veriler, Ethereum’un üçüncü çeyrekte 4,5 milyondan fazla yeni aktif kullanıcı kazandığını gösterdi. Büyüme, ETH’nin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.890 $’a yükseldiği 2021’in dördüncü çeyreğinden bu yana ağın karşı karşıya kaldığı kullanıcı sayısındaki istikrarlı düşüş eğilimini kırdığını gösteriyor.

Analist Alan Goldberg, uzun zamandır beklenen Merge’in kesinlikle Ethereum ağına daha fazla ilgi getirdiğini, ancak bu kadar önemli bir artışa neden olan tek faktörün olmadığını söyledi. Goldberg, Birleştirmenin üçüncü çeyrekte o kadar geç tamamlandığını ve ağın aktif kullanıcı sayısındaki yükselişi görmesinin tek sebebinin bu olmadığını belirtiyor.

Goldberg’e göre,5 milyon yeni kullanıcı, aktif kullanıcı tabanında %36’lık bir artışı temsil ediyor ve bu, devam eden ayı piyasasının Ethereum’a olan ilgiyi azaltamadığını ortaya koyuyor. İkinci çeyreğin sonunda, Ethereum’un fiyatı 900 doların altına düşerek yatırımcılar için adeta bir fırsata dönüştüğünü ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  En Büyük NFT Pazar Yeri Olan OpenSea, ETHPoW Ürünlerini Listeleyecek Mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu