Genel

BMC Kurucusu Michael Saylor, Madencilikte Kullanılan Elektrik Miktarının Dünyanın Kullanımına Kıyasla Çok Az Olduğunu Paylaştı

Bitcoin’e karşı en önemli etmen, yeni blokların madenciliğinde kullanılan enerji miktarıdır. Düzenleyiciler, çalışma kanıtı blok zincirinin enerji tüketimini azaltmak ve çevresel etkisini azaltmak için çaba sarf etti. Ancak en son bulgular, Bitcoin madenciliği enerji kullanımının dünyadaki enerji üretiminin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturduğunu gösteriyor.

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) , kripto para biriminin enerji tüketiminin dünyanın toplam üretiminin sadece %0,16’sı olduğunu tahmin ediyor. Dünyanın en büyük 51 maden şirketinin sahibi olan kuruluş, bu rakamı üçüncü çeyrek raporunda yayınladı.

BMC’nin kurucusu Michael Saylor, bir videoda Bitcoin’in güç kullanımının dünyanın elektrik kullanımına kıyasla son derece az olduğunu açıkladı. Madencilik için kullanılan elektrik miktarının dünya çapında kullanılan toplam miktarın sadece %0,16’sı olduğunu belirtti.

Araştırmaya göre, Bitcoin’in ağı yılda 266 TWh kullanırken, küresel güç kullanımı 165.317 TWh. Saylor ilginç bir gerçeğe dikkat çekti: Blok zincirinin tüm güç kullanımının üçte biri, kullanılamayacak kadar atık. Bu, Bitcoin ağı tarafından kullanılan elektrik miktarının küresel ısınma üzerinde çok az etkiye sahip olduğu anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Tether, Tüm Varlıklarını Amerika Hazinelerine Taşıdığını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu