Genel

JPMorgan’ın Başkanı ve Corporate & Investment Bank’ın CEO’su Daniel Pinto, Kripto Para Hakkında Yorumlarını Paylaştı

Global olarak önde gelen finansal hizmetler şirketi olan JPMorgan Chase’in, Başkanı ve Operasyon Direktörü olan Daniel Pinto, pazartesi günü yayınlanan bir röportajda ABD ekonomisi ve kripto para birimi hakkında yorum yaptı. Pinto, aynı zamanda yatırım bankacılığı, ticaret piyasaları ve yatırımcı hizmetlerinde sektör lideri olan Corporate & Investment Bank’ın CEO’sudur.,

JPMorgan başkanı, Federal Rezerv’in enflasyonun ekonomiye kök salmasına izin veremeyeceğini vurguladı ve daha kolay para politikasına erken dönüşün 70’ler ve 80’lerin hatalarını tekrarlama riskini taşıdığını vurguladı. Kripto para hakkında yorum yapan JPMorgan yöneticisi, kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesi açısından son zamanlarda çok az ilerleme kaydedildiğini iddia ediyor.

Pinto’nun inancının aksine, birçok büyük şirket ve banka, kriptoya kurumsal ilginin arttığını ve kripto hizmetlerini hızlandığını açıkladı. Nasdaq , kurumsal yatırımcılar arasında dijital varlıklara yönelik artan talebi gerekçe göstererek Eylül ayında bir kripto birimi kurmuştu.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Para Fiyat Tahminleri: Teknik Analiz Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu