Genel

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’leri Üzerinden 2,5 Milyon Dolarlık Vurgun Yapıldı

Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonunu içeren kimlik avı dolandırıcılığıyla bağlantılı beş kişi hakkında, dolandırıcılığın önde gelen kripto dedektifi ZachXBT tarafından gizlenmesinden aylar sonra, Çarşamba günü Paris’te soruşturma açıldı.

Fransız Ulusal Siber Birimi başkan yardımcısı Christophe Durand, AFP’ye soruşturmanın “2021’in sonunda” başladığını söyledi. Polis, beş kişiden herhangi birinin BAYC değiştirilemez tokenleri (NFT) animasyonlu versiyonunu üretecek hizmetin reklamını yapan bir ağ oluşturduğundan şüpheleniyor. Bahsi geçen kişilerin, sözde hizmetlerine bir özgünlük örtüsü veren BAYC’in resmi Discord kanalından hareket ettiği belirtildi.

Kimlik avı dolandırıcılığı, ilgili kullanıcıların bir animasyon oluşturmak için bir bağlantıya tıklamasını gerektiriyordu. Ancak kullanıcılar, animasyonlu maymunlar yerine, hizmetin sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden bir blok zincirindeki dijital varlıkları olan (NFT’lerini) çaldırdığını ve dolandırıcıların toplamda 2,5 milyon dolardan fazla vurgun yaptığı bildirildi.

İlginizi Çekebilir:  Amerika'da 100 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu