Genel

Brezilya Güvenlik Güçleri, 6 Kripto Para Borsasına Baskın Yaptı

Brezilya’daki güvenlik güçleri ve maliye memurları, büyük bir operasyon başlatarak altı yerel kripto borsasına baskın yaptı. Platformların büyük bir uluslararası suç ve kara para aklama çetesine karışmış olabileceği iddia ediliyor.

Güvenlik güçleri yaptıkları açıklamada, yerli kripto ticaret platformları aracılığıyla yaklaşık 380 milyon dolar değerinde kara paranın aklandığını ve bunun arkasında tek bir “suç örgütü” olduğu ifade edildi.

Haber Ajansları, kuruluşların kripto varlıklar satın almadan önce paravan şirketler ağı aracılığıyla transit hesaplardan para aktardığını belirtti. Paranın zimmete geçirilen fonlar, uyuşturucu kaçakçılığı kazançları, kara para aklama ve çeşitli ulusal mali sisteme karşı suçlardan elde edilen gelirlerden oluştuğunu iddia ediliyor.

Metropoles medya kuruluşu, São Paulo Ceza Mahkemesi’nin davayla ilgili 101 mahkeme emrinin yanı sıra iki tutuklama emri ve 37 arama ve el koyma emri çıkardığını bildirdi. Bu emirlerin 2’si şahıslara, 15’i şirketlere çıkarıldığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Para Şirketi Ripple, XRP Varlıklarının İlk Kez %50 Altına Düştüğünü Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu