MetaverseGenel

Güney Kore Metaverse Alanında Ciddi Adımlar Atıyor

Teknoloji gelişimi ve üretiminde dünyanın en önemli ülkelerinden biri olarak görülen Güney Kore, Metaverse konusunda ciddi adımlara devam ediyor. Haziran ayında Metaverse konusunda 177 milyon dolarlık bir bütçe ayıran ve bu anlamda bir devletin resmen Metaverse yatırımı yaptığı ilk ülke konumuna geçen Güney kore, şimdi de “Metaverse Endüstrisi Teşvik Yasası”nı başlatıyor.

Milletvekili Eun-ah Huh tarafından meclise getirileceği belirtilen yasa tasarısına göre endüstrinin ne yönde ilerleyeceğine ve yatırımların hangi yöne doğru kayacağına “Metaverse Politikaları Komisyonu” karar verecek. Komisyon, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’yla da koordineli bir şekilde hareket edecek. Ancak yasa tasarısının geniş içeriği hakkında ise fazla detay bilinmiyor.

Hatırlanacağı üzere Güney Kore, Şubat ayında Metaverse yatırımları konusunda çalışma başlatmış ve Haziran ayında da “Dijital Yeni Anlaşma” adındaki yeni programı çerçevesinde 177 milyon dolarlık Metaverse yatırımını açıklamıştı. Dönemin teknoloji bakanı, Metaverse için “Keşfedilmemiş topraklar” yorumu yapmıştı.

İlginizi Çekebilir:  ABD’nin Başsavcısı MicroStrategy’e Dava Açtı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu