Genel

İspanyol Futbol Ligini temel alan LaLiga Golazos, NFT Koleksiyonlarını Satacak

Popüler İspanyol futbol ligini temel alan bir NFT platformu olan LaLiga Golazos, 27 Ekim’de kapalı beta programını başlatacak. Dapper Labs ayrıca NBA Top Shot ve NFL All Day formatını takip eden Flow tabanlı platformu geliştirdi.

Diğer spor teklifleri gibi, LaLiga Golazos da Dapper tarafından oluşturulan Flow blok zincirinde basılan NFT koleksiyonlarını satacak ve öne çıkan videolar, daha sonra satılabilecek ve alınıp satılabilecek ticaret kartı benzeri varlıklara dönüştürülecek. Dapper’ın LaLiga ile olan bağı ilk olarak Eylül 2021’de duyurulmuştu ve platform ilk olarak geçen yaz çıkış yapması bekleniyordu.

LaLiga Golazos oyun bazında anlatım, oyuncu performans ayrıntıları ve hem İngilizce hem de İspanyolca olarak maç istatistiklerini içeren iki dile sahip NFT’ler satacak. Dapper Labs’ın iki dilli ilk NFT teklifi olarak kayda geçti. Platformun koleksiyon öğeleri, ligden 2005’ten bugüne önemli anları kapsayacak.

27 Ekim’de piyasaya sürülecek olan NFT koleksiyon öğelerinin ilk dijital paketi, El Clásico (FC Barcelona – Real Madrid CF), Madrid Derbisi (Real Madrid CF – Atlético de Madrid), Bask Derby (Real Sociedad – Athletic Club) ve El Gran Derbi (Real Betis – Sevilla FC) takımlarını içeriyor.

İlginizi Çekebilir:  Google, Kazanç Oranındaki Düşüş Sebebinin Kripto Reklamlarının Azalması Olduğunu Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu